...mydlá ako z prírody..."

  Vitajte so svete mydiel - MYDLOVO. sk | Mydlanatural.sk

 vstúpiť   

Vitajte na mojom webe !

Tento web je venovaný všetkým, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o ručnej výrobe mydiel tradičným spôsobom, priaznivcom tejto záľuby a všetkým tým, ktorí ešte váhajú s podobnou činnosťou začať. 

Na nasledovných stránkach prezentujem výrobu mydiel od základov - t.z. priamo z tukov pomocou hydroxidu, čiže nie z už vopred hotovej (zakúpenej) mydlovej hmoty.

Výroba mydiel je úžasná kreatívna, tvorivá a relaxačná činnosť, pri ktorej si rozvíjate nielen svoju fantáziu ale aj zručnosť a tešíte sa zo svojich vlastných výtvorov. 

Nech sa páči, vstúpte na moje stránky ! A bude mi potešením ak pri ich prezeraní zanecháte aj nejaký odkaz.

Všetky moje mydlá sú na prírodnej báze. Pri výrobe všetkých mydiel sa snažím čo najviac používať prírodné farbivá a ako vône 100% prírodné esencie (výťažky z rastlín). Do mydiel častokrát pridávam rôzne výživné látky a prísady (opäť prírodné), ktoré výrazne zvyšujú úžitkovú hodnotu mydiel a sú pre pokožku ešte prijateľnejšie.

Zameriavam sa vo veľkej miere na "natural" mydlá, to znamená, aby boli čo najviac prírodné a obsahovali čo najmenej pridaných esencií, aj keď sú prírodné. Je to preto, aby mydlá boli čo najviac prírodného charakteru - po výrobe obsahujúce čo najviac glycerínu priaznivo pôsobiaceho na pokožku. Pretože práve takéto mydlá sú najvhodnejšie pre alergikov a pre ľudí s citlivou pokožkou, ktorých už aj malá prítomnosť prírodných esencií môže dráždiť. 

Áno, voňavé mydlá sú síce atraktívne a lákavé, ale v mojej "zbierke" ich z dôvodov vyššie uvedených nájdete menej, preferujem skôr mydlá, ktoré majú výrazne vyššiu úžitkovú hodnotu (obsahujú výživné látky a prísady), než len výraznú vôňu.

 

Pokračovať na galériu mydiel